4786
18 بهمن 1401 - 15:37

معاون قوه قضائیه: سامانه ای برای بررسی صلاحیت طرفین معاملات ایجاد می شود

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه اعلام کرد: صلاحیت طرفین معامله یکی از دغدغه های مردم است. بسیاری از پرونده هایی که در دستگاه قضایی تشکیل می شود، ناشی از عدم اطلاع مردم از اعتبار طرف معامله آن ها است؛ از همین رو سامانه ای در این خصوص راه اندازی خواهیم کرد.

به گزارش خبرنگار قضایی خبرگزاری فارس، اصغرجهانگیر معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم درجمع خبرنگاران  با اشاره به پیامک های این معاونت گفت: بحث پیامک برای ارتقای آگاهی عمومی در دستور کار این معاونت قرار گرفته است.

وی ادامه داد: کاهش جرم علل و عوامل متعددی دارد که به صرف ارسال یک پیامک منجر به کاهش جرائم نشود اما حوزه فرهنگ سازی این موضوع برای ما مورد توجه است. 

این مقام مسئول گفت: مردم نسبت به پیامک هایی که از سوی معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم ابراز خرسندی کرده اند.

جهانگیری اظهار کرد: در سند تحول ماموریت های مختلفی در دستور کار معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه قرار گرفته که یکی از این ماموریت ها بحث هویت بخشی به طرفیت معامله است. 

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه بیان کرد: صلاحیت طرفین معامله یکی از دغدغه های مردم است. بسیاری از پرونده هایی که  در دستگاه قضایی تشکیل می شود، ناشی از عدم اطلاع مردم از اعتبار طرف معامله آن ها است از همین رو سامانه ای در این خصوص راه اندازی خواهیم کرد. سازمان ثبت احوال و سازمان ثبت اسناد و بانک ها به این سامانه متصل خواهد شد. 

وی افزود: بر اساس سند تحول حدود یک سال دیگر فرصت داریم که تمامی ماموریت های این سند را انجام دهیم امیدواریم پیش از اتمام زمان این سامانه را راه اندازی خواهیم کرد.

پایان پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 1025101