4786
18 بهمن 1401 - 16:55

بازار فیلم‌ چهل و یکمین جشنواره فیلم فجر رسماً آغاز بکار کرد/ خزاعی و امینی از غرفه‌ها بازدید کردند

در هفتمین روز از جشنواره فیلم فجر بازار فیلم‌های خارجی رسماً افتتاح شد و رئیس سازمان سینمایی کشور به همراه دبیر چهل و یکمین جشنواره فیلم فجر از غرفه‌های این بازار دیدن کردند.

به‌گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، دقایقی قبل بازار فیلم‌های خارجی چهل و یکمین جشنواره فیلم فجر با حضور محمد خزاعی و مجتبی امینی رسما آغاز به کار کرد.

فاطمه جواهرساز مدیر بخش بازار چهل و یکمین جشنواره بین المللی فیلم فجر در این باره گفت: دوره بیست و چهارم  بازار فیلم به صورت فیزیکی  با حضور میهمانان خارجی ازبیست و یک کشور جهان شامل کشورهای استرالیا ،ایتالیا، سوئیس ، تایوان ، هند، روسیه ، ترکیه، سوریه ، مالزی ، تونس، لبنان ، عراق، کردستان عراق ، افغانستان ، بنگلادش ، ارمنستان ، تاجیکستان ، گرجستان ، یونان ، سری لانکا ، پاکستان  و همزمان به شکل مجازی هم از تاریخ هفت فوریه در حال برگزای است .با توجه به وقفه یک سال و نیم و بعد از تلفیق و برگزاری بخش بین الملل جشنواره فیلم فجر،استقبال  نسبتا خوبی از این بازار صورت گرفته است . با توجه به  حضور هییتی از هنرمندان و و فیلمسازان از کشورهای روسیه ،سوریه ، عراق و لبنان چهار پاویون در بازار امسال قرار دارد. غرفه داران و خریداران ایرانی و خارجی و شرکتهای پخش و توزیع خارجی حضور فعالی در این بازار دارند. البته با توجه به زمان پروازها از روز دوم بازار فیلم رونق بیشتری گرفته است . علاوه بر بازار فیلم بخش تک شو هم با دعوت از شرکتهای مربوط جلوه ویژه ای به  بازار فیلم داده است . این بازار تا تاریخ بیست و دوم بهمن ادامه خواهد داشت.
وی در ادامه افزود: شاخص های بازار امسال حضور پخش کننده های منطقه ای و خارجی با تمرکز بیشتر بر کشورهای منطقه است. نگاه ویژه به فناوری های نوین در حوزه وی آر و متاورس ، برگزاری کارگاهها و نشست های تخصصی در حوزه بازار و بازاریابی صنعت تصویر ،حضور پلتفرم های سینمایی بین المللی از جمله ویژگی های بازار فیلم این دوره از جشنواره محسوب می شود.

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1025389