4786
18 بهمن 1401 - 23:47

توسعه کشت زیره در شهرستان آبیک با اهتمام دنبال شود

قزوین- سرپرست سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: آمارهای برداشت زیره و فروش آن در بازار نشان می‌دهد که کشت این محصول از نظر اقتصادی و معیشتی برای کشاورزان شهرستان آبیک صرفه اقتصادی دارد.

به گزارش خبرگزاری مهر، محمدحسین عطایی روز سه شنبه در حاشیه بازدید از مرکز جهاد کشاورزی کوهپایه با بیان این مطلب افزود: سال گذشته ۳۰۰ کیلوگرم زیره در شهرستان آبیک برداشت شد و با توجه به قیمت خوب آن در بازار برای کشاورزان صرفه اقتصادی داشت.

وی اضافه کرد: در حال حاضر ۳۵۰ هکتار زیره در شهرستان آبیک کشت شده که البته تا ۲۰ روز آینده این میزان به ۴۰۰ هکتار می‌رسد.

عطایی بیان داشت: با برنامه ریزی صورت گرفته انتظار می‌رود که برداشت محصول زیره در شهرستان آبیک برای سال زراعی جدید به ۵۰۰ کیلوگرم برسد.

این مسئول تصریح کرد: زیره به شکل دیم در شهرستان آبیک کشت می‌شود و به لحاظ فنی با توجه به حفظ منابع آبی کمترین میزان تلفات را دارد که این موارد می‌تواند نقش پررنگی در سبد تولیدی کشاورزان داشته باشد.

سرپرست سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین خاطرنشان کرد: کشت زیره علاوه بر صرفه اقتصادی در تولید به افزایش میزان سطح کشت گیاهان دارویی منجر شده و باعث تحقق سیاست‌های وزارت جهاد کشاورزی می‌شود.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1026401