4786
18 بهمن 1401 - 18:48

تأکید شهردار تهران بر حل مشکل اجاره‌نشینی و بدمسکنی در پایتخت

شهردار تهران در آئین آغاز عملیات اجرایی ساخت ۱۰۵۰۰ واحد مسکونی بر حل مشکل اجاره نشینی و بد مسکنی در پایتخت تأکید کرد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، علیرضا زاکانی؛ شهردار تهران در آئین آغاز عملیات اجرایی ساخت 10500 واحد مسکونی در قالب بیست و ششمین رویداد امید و افتخار اظهار کرد: خشنودیم امروز در منطقه 19 شاهد آغاز پروژه ساخت مسکن پرسنل آتش‌نشانی هستیم و در سایر مناطق نیز پروژه‌هایی آغاز شده که نتیجه آن گره‌گشایی از کار مردم و شهروندان و به ویژه آتش‌نشانان خواهد بود. آتش‌نشانانی که در همه عرصه‌ها حاضرند و با خدمت خود آسایش و آرامش را خلق می‌کنند.

وی افزود: بی‌عدالتی و فاصله شمال و جنوب در تهران بسیار آزاردهنده است. این فاصله فقط 900 متر اختلاف ارتفاع نیست بلکه ده‌ها و صدها کیلومتر اختلاف در ایجاد زیرساخت‌های مناسب برای زندگی آبرومندانه فاصله وجود دارد و وعده ما تلاش برای کم کردن این فاصله بوده که یکی از نمودهای آن آغاز همین پروژه‌ها در ایام دهه فجر است.

شهردار تهران ادامه داد: مناطق 18، 20، 25 و سایر مناطق جنوب شهر باید چهره‌ای متفاوت از شرایط کنونی پیدا کنند. علاوه بر هدف مدیریت شهری فعلی که خدمت به همه شهروندان در 22 منطقه است خود را مسئول اتفاقات در فراتر از کلانشهر تهران نیز می‌دانیم که نشانه آن حضور آتش‌نشانان در آبادان امامزاده داوود و هر کجایی که برای خدمت و کوشش سرفصلی باز شود است.

وی ادامه داد: ایده عدالت‌محوری ظرفیت‌های شهر را فعال می‌کند تا چهره شهر را به سمت ایجاد شرایط متعادل سوق دهیم و ظرفیت‌های خوبی در بخش‌هایی از شهر تهران که زنده کردن آنها می‌تواند شرایط مناسب‌تری را فراهم کند در دستور کار قرار دهیم. قطعاً آینده مناطق جنوبی شهر با امروز متفاوت خواهد بود.

شهردار تهران در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به اینکه ایده‌ای که مورد مدیریت مشارکتی مطرح شده است موجب شده تا با در کنار هم قرار دادن ظرفیت‌ها تلاش‌های خود را معطوف به دغدغه‌ها کنیم، افزود: موقوفه مروی در تفاهم‌نامه‌ای با مدیریت شهری ظرفیتی را ایجاد می‌کند که شاهد ساخت و ساز و آبادانی در این نقطه از شهر باشیم و غریب به 40 هزار واحد مسکونی با همه سرانه‌ها در تهران ساخته شود. سازندگان در کنار ظرفیت‌های موقوفه‌ها و سایر نهادها و دستگاه‌ها در کنار مدیریت شهری می‌توانند این فرصت را فراهم کنند.

زاکانی گفت: شهر تهران به واسطه خطرهای مختلف تهدید می‌شود و نگرانی‌هایی وجود دارد اما راه حل آبادانی، سازندگی، ساختن و استحکام بخشیدن است و با تأمین همه سرانه‌ها گشایش برای مردم به ارمغان آورده می‌شود. موضوعات مختلفی از جمله مسکن به عنوان یک ضرورت در دستور کار قرار گرفته است تا از این طریق و با ایجاد تسهیلگری وعده‌ای که به مردم داده‌ایم را محقق کنیم. در حقیقت به مردم وعده دادیم تصمیم و اراده بر این است که مشکل بی مسکنی، بدمسکنی و اجاره نشینی را حل و فصل کنیم و کمر این مشکل را بشکنیم. آنچه که موج ایجاد آسایش و دگرگونی است باید از تهران به اقصی‌نقاط کشور برسد. اصل نیاز جامعه را باید برطرف کنیم. همت ما فارغ از این هیاهوها به گره‌گشایی مردم معطوف است.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1025784